Interpon Home Page
Interpon Home Page

HLAVNÍ MENU

Vyberte produkt/sekci

Kontaktní informace

Akzo Nobel Coatings CZ, a.s.
Podvihovská 12/304
747 70 Opava 9 - Komárov
Česká republika

Tel.: +420 553 692 111, 123
Fax.: +420 553 692 455
E-mail: czech@interpon.com
 

Interpon AM

alt

 

Antibakteriální síla stříbra

Po mnoho staletí bylo stříbro využíváno k uchovávání potravin a k ochraně lidského zdraví. Hippokrates, "otec" medicíny, popsal ve svém díle stříbro jako látku blahodárnou pro lidské tělo a přisoudil jí významné preventivní účinky. Výhodné vlastnosti stříbra využili i staří Féničané při skladování vody, vína a octu. Namísto obyčejných lahví používali totiž lahve stříbrné a zabránili tak často velmi rychlému znehodnocení těchto potravin. Ještě na začátku dvacátého století přidávali lidé do lahví s mlékem stříbrné mince, aby tak prodloužili jeho trvanlivost.

 

Dlouho před objevem antibiotik bylo stříbro používáno v nemocnicích k boji proti bakteriálním kontaminacím. I v dnešní době se stříbro hojně využívá, například v gelech nebo je impregnováno do obvazů. Vděčí za to svým silným antimikrobiálním účinkům, které působí na bakterie, viry i plísně.

 

Přichází věda

Stříbrné ionty jsou aktivní formou stříbra v základním stavu. Tyto aktivní ionty jsou známy tím, že se vážou na klíčové proteiny v mikroorganismech (bakteriích) a takto navázány znemožňují správnou funkci proteinů, což má tyto následky:

 

alt  ztráta správné funkce proteinů, které jsou nezbytné pro zdraví mikroorganismu

alt  podpora tvorby škodlivých kyslíkových radikálů

alt  inhibice replikace DNA - znemožnění rozmnožování bakterie

 

Tento efekt způsobený ionty stříbra zbavuje mikroby možnosti získávat energii a replikovat se. Je tak znemožněno jak jejich rozmnožování tak dlouhodobé přežití všech již namnožených jedinců.

 

Čistší, hygieničtější, bezpečnější

Stříbrné ionty vykazují toxický efekt na některé bakterie, viry a plísně. Díky pokroku v technologiích jsme schopni tyto stříbrné ionty včlenit do produktů každodenní potřeby a to dokonce již během jejich výroby. Výsledkem je pak omezený růst nežádoucích mikroorganismů. Jeden typ takovéto ochranné technologie se nazývá BioCote® a stal se součástí práškových nátěrových hmot AkzoNobel, aby tak vytvořil novou řadu Interpon AM.

 

 

 

Mikroby v životním prostředí

Moderní doba vytvořila celou řadu ideálních míst pro růst a množení různých druhů mikroorganismů. Ty tak mohou úspěšně tvořit kolonie a růst prakticky na čemkoliv, ať už je to nábytek, nářadí, psací potřeby, oblečení nebo povrch jakékoli pracovní plochy.

 

Růst mikrobů jako jsou bakterie nebo plíseň může negativně ovlivnit funkčnost všech produktů dnešní doby a může vést k jejich degradaci, nepříjemným pachům, nežádoucímu zbarvení až jejich úplnému zničení.

 

Pravidelné čištění samozřejmě pomůže předcházet přemnožení mikroorganismů, nicméně mezi každým čištěním se mohou zbylé bakterie na povrchu volně množit a je zde riziko jejich přenosu a šíření na další předměty. Ochrana stříbrnými ionty funguje právě jako prevence tohoto nežádoucího množení mikroorganismů mezi úklidovými cykly a zajišťuje tak předmětu větší ochranu proti znehodnocení.

 

Praktické aplikace

Interpon AM je produktová řada, která může být přizpůsobena pro použití v rámci  celé řady praktických aplikací. Mimo antimikrobiálních vlastností se zde setkáváme také s ochrannými a dekorativními vlastnostmi, které se očekávají od vysoce kvalitní práškové barvy. Interpon AM je narvžen pro použití v oblastech, kde je potřeba dodržovat nízkou úroveň výskytů mikrobů, například zdravotnictví, potravinářství nebo stravování. Nicméně využití této speciální práškové barvy je výhodné také v místech a oblastech, kde dochází ke zvýšenému pohybu a koncentraci lidí, jako jsou veřejná doprava, letiště, školy apod.

 

Typická místa použití Interponu AM:

 

Všeobecné/Zubní lékařství Potravinářství a stravování Technologie zajišťující osobní služby
Příslušenství a vybavení pro zdravotnictví a zubní lékařství Oblasti pro přípravu potravin Bankomaty - ATM
Postele a nábytek Domácí spotřebiče Automaty na jízdenky
Laboratorní prostory    
Stropy a zdi    
Radiátory    

 

Výpočetní technika/Telekomunikace Volný čas Veřejná doprava
Počítače Sportovní centra Sedadla
Telefony Kliky u dveří Madla
  Sušičky rukou Vnitřní obložení
  Podnikové šatny a převlékárny  
  Baterie a koupelnová kování  

 

Technologie BioCote®  

Chráněné produkty BioCote® jsou denně používány miliony lidí ať už jako součást plastů, papíru a textilií nebo aplikovány na povrchy nejrůznějších předmětu v podobě nátěru, práškové barvy nebo laku. Pokud uvidíte značku BioCote®, můžete si být jisti, že takto cháněný produkt bude:

 

alt  vykazovat minimálně 95% úbytek mikroorganismů

alt  podporovat účinek čistících procesů a poskytovat dodatečnou ochranu proti růstu mikroorganismů

alt  bránit výskytu nepříjemného zápachu, plísní a předčasného zničení produktů

alt  pravidelně a nezávisle kontrolován dle ISO 22196:2007 a ratifikován

alt  pokračovat v ochraně produktu během celé jeho doby životnosti; stříbrné ionty nevyprchají, nesmyjí se ani se nevylouží

alt  poskytovat bezpečnou, přírodní alternativu k syntetickým a organickým antimikrobiálním ochraným přípravkům

 

Také si můžete být jisti, že produkty společnosti BioCote® vykazují obdobné účinky v reálném životě jako při testování v laboratořích. Značka BioCote® je tedy standardizované označení pro kvalitu, která vám zaručuje permanentní antimikrobiální účinek díky prověřené technologii.

 

Studie provedené v životním prostředí 

BioCote® je jedinou společností zabývající se problematikou antimikrobiálních prostředků, která provedla řadu studií v životním prostředí. Tyto studie dokazují, že technologie společnosti BioCote® jsou stejně efektivní in situ, tedy v reálných situacích, i v laboratorních podmínkách.

 

Testy provedené v nemocnicích, pečovatelských ústavech a potravinářských závodech prokázaly, že produkty chráněné technologiemi BioCote® obsahovaly o 95% méně mikroorganismů než tytéž standardní produkty.

 

Ověřené antimikrobiální účinky

Interpon AM byl během nezávislého testování vystaven širokému spektru bakterií a dalsích mikroorganismů a prokázal své antimikrobiální účinky. Interpon AM poskytuje efektivní sekundární ochranu proti napadení mikroorganismy.

Spolupráce AkzoNobel s firmou Bicoate

Globální legislativa související s použitím produktů obsahující antimikrobiální činidla je velmi komplexní a přípustné marketingové představení schopností tohoto produktu se značne liší v každé zemi. Pokuty za nedodržení platných pravidel a směrnic mohou být velmi přísné. Abychom poskytli našim zákazmíkům největší možnou podporu v této oblasti, spojila se společnost AkzoNobel se společností BioCote®, aby spolu vytvořili plnohodnotný "podpůrný balíček".

 

 alt

 

Podpůrný servis společnosti BioCote®

Podpůrný servis společnosti BioCote® zahrnuje následující služby:

 

alt  příprava marketingové literatury

alt  kontakt na tým mikrobiologů společnosti BioCote®

alt  mezinárodní registraci svého produktu

alt  osvědčení antimikrobiálních vlastností produktu

alt  testování kvality a její potvrzení

Materiál k Interpon AM CZ ke stažení ve formátu PDF

 


tisková verze Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk


Interpon